Міністри оборони Польщі та Німеччини підписали у Варшаві угоду про співпрацю у сфері безпеки та оборони.
Документ охоплює розвиток логістичної інфраструктури, співпрацю на Балтійському морі, кібербезпеку та військову мобільність.
Угода про оборонну співпрацю між Польщею та Німеччиною має стратегічне значення для безпеки обох країн. Про це заявив міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш після підписання документа зі своїм німецьким колегою Борисом Пісторіусом у Варшаві.
«Угода відкриває нові напрями співпраці між нашими країнами ‒ у сфері кібербезпеки, спільної відповідальності, спільного командування на Балтійському морі, нових технологій, діяльності в космосі. Вона створює нові можливості для розвитку військової мобільності та відповідної інфраструктури між нашими державами. Щиро дякую за підготовку угоди, яка має стратегічне значення для безпеки наших країн і формування нової архітектури безпеки в Європі», ‒ сказав Владислав Косіняк-Камиш.
За його словами, документ є черговим кроком до зміцнення європейської системи безпеки.
«Ми додаємо ще одну цеглину до побудови нової архітектури безпеки. У Європі немає безпеки без Польщі. Немає безпеки без Німеччини, без наших цінностей, без нашої участі в Європейському Союзі та НАТО. Ми є європейською опорою Альянсу, опорою Європейського Союзу. Ми дбаємо про безпеку наших кордонів і про безпеку всієї Європи», ‒ наголосив польський міністр.
Під час спільної пресконференції з Борисом Пісторіусом глава польського оборонного відомства нагадав про підтримку, яку Німеччина запропонувала після масованого порушення польського повітряного простору російськими дронами минулого року.
«Ми завжди можемо розраховувати одне на одного. Після атаки дронів у ніч з 9 на 10 вересня минулого року саме Борис Пісторіус був одним із перших міністрів, які мені зателефонували і сказали, що нас підтримуватимуть. Німеччина відразу долучилася до операції Shield, а винищувачі Eurofighter були готові діяти і з німецьких авіабаз, і з баз у Польщі», ‒ зазначив Владислав Косіняк-Камиш.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Польща та Німеччина спільно беруть на себе відповідальність за безпеку Європи.
Того ж дня в Берліні міністри закордонних справ Йоганн Вадефуль і Радослав Сікорський головували на Польсько-німецькому форумі та вручили нагороди за особливі заслуги в розвитку відносин між двома країнами. Захід став частиною відзначення 35-ї річниці підписання польсько-німецького Договору про добросусідство.