Лише 30% поляків після відпустки відчувають, що справді відновили сили.
Про це свідчать результати опитування, проведеного туристичною компанією Rainbow Tours у Лодзі.
Опитування показало, що повноцінно відпочити під час відпустки вдається лише меншості. Причини різні: дехто використовує відпустку для ремонту житла, інші значну частину часу присвячують догляду за дітьми.
Choć wakacje kojarzą się z odpoczynkiem i regeneracją, wielu Polaków wraca z urlopu z poczuciem niedosytu. Z najnowszego badania przygotowanego przez biura podróży wynika, że tylko 3 na 10 osób po zakończeniu wakacji czuje się naprawdę wypoczętych 🌴https://t.co/sIMDBJHMOo
— Radio Łódź (@radiolodz) June 21, 2026
Як зазначає представниця лодзького відділення Rainbow Tours Кінга Возняковська, багатьом людям не вдається повністю відключитися від роботи навіть під час відпочинку.
«Дуже часто ми беремо із собою у відпустку телефон і взагалі його не вимикаємо. Він робить чудові фото, дозволяє постійно користуватися соціальними мережами, спілкуватися з близькими, але дуже часто є й інструментом нашої роботи. Тому ми читаємо електронні листи та відповідаємо на робочі дзвінки», ‒ говорить вона.
Найкраще використовують відпустку для відпочинку люди старшого віку та пенсіонери. На думку авторів опитування, цьому сприяє більш стабільна життєва та професійна ситуація.
Також з’ясувалося, що понад половина поляків під час відпустки подорожує ‒ і країною, і за кордон. Водночас близько половини опитаних повідомили, що проводять відпустку вдома.