Центральне командування ВМС США повідомило 18 червня про скасування блокади іранських портів.
Військові заявили, що американські військові кораблі залишаться в цьому районі, щоб забезпечити дотримання положень угоди з Іраном.
«Сьогодні, відповідно до розпорядження президента США, війська зняли блокаду з усього морського судноплавства, що входить до іранських портів та прибережних районів, а також виходить з них», ‒ написало командування на порталі X.
Today, U.S. forces lifted the blockade on all maritime traffic entering and exiting Iranian ports and coastal areas, in accordance with the President's direction. American forces are not impeding the transit of vessels to or from Iranian ports. All U.S. military blockade…
— U.S. Central Command (@CENTCOM) June 18, 2026
Додається, що американські війська не перешкоджають транзиту суден до або з іранських портів.
Військові повідомили, що американські військові кораблі залишаться в цьому районі, «щоб забезпечити дотримання всіх положень угоди та підтримання їхньої повної чинності й ефективності».
Перед цим віцепрезидент США Джей Ді Венс повідомив, що і США, і Іран наразі дотримуються умов укладеної попередньої мирної угоди, що дозволяє судноплавство через Ормузьку протоку. Він додав, що очікує, що угоди дотримуватиметься Ізраїль.
«Минулої ночі через Ормузьку протоку пройшло 12,5 млн барелів нафти, що є рекордом від початку конфлікту. Іранці другу ніч поспіль не стріляли по суднах в Ормузькій протоці. Вони дотримуються своїх зобов’язань. Центральне командування Збройних сил США пропустило понад десяток суден через нашу блокаду, тож ми також дотримуємося своєї частини домовленостей», ‒ заявив віцепрезидент під час брифінгу в Білому домі.
Він додав, що очікує дотримання угоди Ізраїлем, який здійснив нові атаки на Ліван.
«Ми очікуємо, що «Хезболла» не запускатиме безпілотники та ракети по ізраїльтянах, але й очікуємо, що ізраїльтяни не влаштовуватимуть хаосу в Лівані. Обидві сторони повинні виконувати свою частину домовленостей», ‒ наголосив Джей Ді Венс.
Ормузька протока є одним із головних транспортних шляхів перевезення нафти у світі. До війни через протоку проходила п’ята частина світового експорту нафти й газу, переважно на азійський та європейський ринки. Іран заблокував Ормузьку протоку в перші дні березня.