У Варшаві наголошують, що цей проєкт має стратегічне значення для безпеки країни та розвитку польсько-американського оборонного партнерства.
Польща та Сполучені Штати співпрацюють над створенням постійних американських військових баз на території Польщі. Про це заявив речник польського уряду Адам Шлапка.
Учора, 16 червня, Рада міністрів Польщі ухвалила постанову, яка уповноважує міністра національної оборони розпочати дії, спрямовані на створення постійної бази американських Збройних сил у країні.
16 czerwca br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie podjęcia działań w celu utworzenia stałej bazy Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. pic.twitter.com/Xtgpieb3dQ
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) June 16, 2026
Після засідання уряду Адам Шлапка наголосив на важливості співпраці з американською владою в цьому питанні.
«Безумовно, і питання розташування баз, і питання фінансування будуть успішно вирішені. І, звісно, цього неможливо досягти без американської сторони. Тому в цьому напрямі ми тісно співпрацюватимемо. Йдеться про те, щоб саме американські військові бази були розміщені в Польщі, а отже, реалізувати це без співпраці зі Сполученими Штатами неможливо», ‒ заявив посадовець.
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie podjęcia działań na rzecz stałej obecności amerykańskich wojsk. @MON_GOV_PL @KosiniakKamysz@KoziolWojciechhttps://t.co/Wiv9vRr6Xj
— Defence24 (@Defence24pl) June 16, 2026
У травні президент США Дональд Трамп заявив, що після перемоги на президентських виборах Кароля Навроцького чисельність американського військового контингенту в Польщі буде збільшена на 5 тис. військовослужбовців.
Натомість президент Польщі Кароль Навроцький заявляв, що його метою є збільшення чисельності військових США в Польщі до 11–15 тис. осіб.