Угорщина внесла поправку до Конституції, яка обмежує можливість обіймати посаду прем’єр-міністра вісьмома роками.
Зміна Основного закону, яка унеможливлює повернення Віктора Орбана на посаду глави уряду, була ухвалена переважною більшістю голосів. Запровадження цього обмеження було однією з виборчих обіцянок прем’єр-міністра Петера Мадяра.
Інформаційне агентство AFP повідомило, що парламент Угорщини вчора затвердив поправки до своєї Конституції, які запроваджують обмеження часу перебування на посаді прем’єр-міністра до восьми років, тобто максимум двох каденцій.
За зміни проголосували 135 депутатів, проти були 50, а шестеро утрималися від голосування. Запровадження нових правил вимагало більшості у дві третини голосів, і вони почнуть діяти наступного дня після їх оприлюднення. Правляча партія «Тиса» сьогодні має 141 мандат у 199-місному парламенті.
Запровадження цього обмеження було однією з головних виборчих обіцянок теперішнього прем’єр-міністра Угорщини Петера Мадяра. Метою змін є запобігання ситуаціям, коли одна людина здійснює владу протягом дуже тривалого часу. Як у випадку з Віктором Орбаном, який уперше був прем’єр-міністром у 1998–2002 рр., а потім безперервно керував країною з 2010 р. аж до травня цього року.
Політики опозиції вказували, що такого типу обмеження може унеможливити реалізацію волі виборців, які під час голосування обирають главу уряду.
В Угорщині обмеження кількості каденцій раніше стосувалося президента країни, який виконує переважно представницькі функції. Він може бути обраний лише двічі на п’ятирічні терміни.